Tekstil Soft
  • 1
  • 1 Ekim

Tekstil Soft

Tekstil Soft

Meds Yazılım Blog için, uzun zamandır yazı yazmanı planlıyorduk. Ama iş yoğunluğu nedeniyle fırsatımız olmadı. ilk yazımızı Tekstil Soft’e kısmet oldu.

Yaptığımız AR-GE sonucunda, yaşadığımız bölge ve Türkiye genelinde Fason ve Küçük Tekstil Üretici firmaların düzenli olarak kullandıkları bir programlarının olmadığını öğrendik. Elbette kullandıkları programlar vardı. Ama personel için ayrı, iş akışı ayrı, fatura ve kasa için ayrı ve Cari hesapları tutan ayrı olarak, ya program kullanıyorlar. Yada bu kadar karmaşanın için, gününü kurtarmak için Excell tabloları kullanıyorlar. Her üretici firma kendi işini görebilecek şekilde excell tabloları oluşturup, gününü kurtarmaya çalışıyorlar.

Görüştüğümüz üretici firmaların çoğu hallerinden memnun ve excell onların ihtiyaçlarını gördüğünü söylüyorlardı. Ama iki soru sorduğumuzda veya birkaç gün önce yaptıkları bir iş ile ilgili bilgi istediğimizde, ellerindeki verilerle hemen kısa bir süre içinde raporları veremeyeceklerini görüyorduk.

Tekstil Soft Üretici Firmaların karışık olan iş akışlarına kolaylık sağlamak amacıyla üretilmiştir. Çalışma dönemi içinde istedikleri tarih de, birkaç tıklamayla, istedikleri raporu almaları için tasarlanmıştır.

Kolayca depodaki ürünlerin sayıları kontrol edilebilir. Birden çok firma ile çalışmaları halinde, tüm firmaların depodaki malları tek tıklamayla görebilir.

İş emri, alınan işin; (Yıkama, Dikim, Ütü, Kontrol, Paketleme) üretimin hangi aşamasında olduğunu ve 3.firmaya gittiyse eğer görebilirler.

Personel bilgilerine kolayca ulaştıkları gibi, hangi ayda aldıkları mesai, prim ve avanslarını da görebilirler. Personel özlük dosyaları tek tıklamayla oluşturabilir.

Cari ödeme ve tahsilatları kasa üzerinden yapabildikleri gibi, alış ve satış faturalarda Cariye doğrudan işlemektedir. Bir carinin hakaretlerini tek tıklamayla görebilir.

Fatura eklerken aynı zamanda varsa faturaya ait bir görsel de eklenebilir.

Dikim, Ütü, Yıkama, Kontrol, Paketleme ve 2. Kalite de yapılmış iş üzerinden Personellerin performansını görebilir ve istedikleri zaman geriye dönük performansları inceleyebilirler.

Kullanıcı dostu olan Tekstil Soft, excell alışkanlıkları göz önünde bulunarak tasarladık ve herkesin kullanabileceği ve anlayabileceği şekilde tasarımı gerçekleştirdik.

Tekstil Soft Üreticilerin, iş akışı konusunda sıkıştıklarında yardımına koşacak yazılımdır. Kısa sürede bilgi ve sonuç almak isteyen Firmaların vazgeçilmezi olacağına inanıyoruz.

Kısaca yazılım tekniğinden söz edersek. Yazılım dili C# kullanarak .NetFromework geliştirerek yazılmış ve veri tabanı MSS Sql kullanmaktadır. Düşük donanımla bilgisayarlarda da rahatlıkla çalışmaktadır.